ידידות צהלה

צהלה בטקס סיום קורס טיס

צהלה בטקס סיום קורס טיס (הגדל)

ביום שלישי 28.6.11 נסעו 206 חניכי ומתנדבי ידידות צהלה דרומה לבסיס חצרים והשתתפו בטקס חשיפת דרגות לבוגרי קורס מס' 162 כאורחי מפקד ח"א האלוף עידו נחושתן.  

החניכים זכו לחוויה המשולבת משלושה מרכיבים.  

תצוגת מטוסים וטילים- במשטח מיוחד בבסיס חצרים הוצגו מגוון פריטים ובפתחו מטוס תובלה הרקולס, שנטל חלק במבצע שחרור בני הערובה במבצע אנטבה- אוגנדה (1976), בהמשך הוצגו מטוסי קרב/תקיפה, מטוסים קלים, מטוסי הדרכה ומסוקים. כמו כן צפינו בטילי קרקע- החץ וכנ"ש (פטריוט) ומזל"ט- חץ הכסף תוצרת אלביט- מודיעין בזמן אמת- כולל הדגמת צילום. 

טכס חשיפת דרגות- נתקיים במגרש המסדרים. המסדר החל עם כניסת תזמורת צה"ל לקול נגינת מארש צה"ל, אחריהם חניכי ביה"ס לטיסה, בעקבותיהם בוגרי קורס מס' 162 ולבסוף חיילים נושאי דגלי כל יחידות חיל האוויר. בתום נשיאת דברי המפקדים, נחשפו דרגותיהם של החניכים המצטיינים ולבסוף של יתר הבוגרים. בשטח המגרש נתקיימו תרגילי סדר של חניכים ובסיומו נתקיים הטכס המסורתי של זריקה הכובעים באוויר ע"י הקצינים בוגרי הקורס . 

מטס ומפגן אווירי- החל עם מטס אווירי של מסוקים שנשאו דגלים של מדינת ישראל, צה"ל וחיל האוויר. לאחר מכן נתקיים מפגן טיסה של הספיטפייר השחור מס' 57 המפורסם. בשלב הבא נתקיים מפגן אווירי של מטוס ביון, מטוס תדלוק בביצוע משימת התדלוק למטוס קרב, הדגמת הנחתת כוחות לוחמים וכלי רכב ממטוס התובלה הרקולס והצנחת ציוד. לאחר מכן הדגמת מבצע חילוץ פצוע בהיטס ע"י מסוק, מפגן אווירובאטיקה מרשים של מטוסי ההדרכה עפרוני. המפגן נסתיים במטווח מוצלח של טילי אוויר וירי ע"י מסוקים ומטוסי קרב לעבר מטרות קרקעיות.  

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד